روش های بازگشت کالا

روش های بازگشت کالا در فروشگاه اینترنتـی آی سی سی کالا

 

موارد بازگشت کالا

کالا دارای اشکال فنی باشد

دراین صورت خریدار می بایست تا مدت 7 روز پس از دریافت کالا، اشکـال و ایراد کالا را به فروشگـاه اینترنتـی آی سی سی کالا اعلام نماید.

کالا دارای اشکال ظاهری باشد

درصورتی که کـالا دارای اشکـالات ظاهری باشد، مشتـری می بایست از پذیرش کالا امتنـاع نموده و کـالا را در همان زمان به پیک عودت دهد.

انصراف از خرید

در صورتیکه در زمان تحویل کالا، مشتری بلافاصله از خرید خود منصرف شود و بسته بندی محصول به هیـچ عنوان باز نشده باشد، امکـان تعویض یا بازگشت کالا وجود دارد و هزینه ارسـال کالا خریداری شده و هزینه بازگشت کالا تا انبار، طبق تعرفه (ارسال عادی – پست پیشتاز) برعهده خریدار می باشد. چنانچه کالای خریداری شده، بصورت رایگان از طرف فروشگاه آی سی سی کالا ارسال شده باشد، در صورت انصراف از خرید، هزینه ارسال طبق تعرفه سایت (ارسال عادی – پست پیشتاز) از مبلغ فاکتور کسر و مابقی به مشتری عودت داده خواهد شد.

مغایرت کالا با کالای خریداری شده

چنانچه مغـایرت کـالا با کـالای خریـداری شده، قبـل از بـازکردن کـالا قـابل تشخیص نبوده و بعد از بـاز کردن، این مغـایرت مشخص گردد، می بایست بلافاصله پس از تحـویل گرفتن کالا توسط خریدار، از طریق صفحـه ارتباط با ما و یا تماس با شمـاره تلفن 28423790 – 021 اعلام گردد تا این مغایرت در پروسه تعویض یا مرجـوع کردن قرار گیرد.

مدت زمان استفاده از شرایط بازگشت کالا

هفت روز ضمانت بازگشت کالا، از تاریخ دریافت کالا توسط مشتری محاسبه می شود.

کالاهای غیر قابل تعویض

کالاهایی که کارتن و جعبه اصلی کالا پاره یا مخدوش شده باشد یا بر روی آن چیزی نوشته شده باشد و یا گارانتی آن مخدوش شده باشد، غیر قابل تعویض می باشد.

برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا، امکـان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد.

نقض هر یک از شرایط مندرج بر روی برگه گارانتی و یا شرایط شرکت گارانتی دهنده، امکـان استفاده از ضمانت بازگشت کالا را از بین خواهد برد.

امکان بازگشت کالاهای ذکر شده در زیر، در صورت انصراف از خرید به هیچ عنوان امکانپذیر نمیباشد:

کارت کپچر USB 2.0 به AV و S-Video سازگار با ویندوز 10 فرانت

کارت کپچر USB 2.0 به AV و S-Video سازگار با مکینتاش فرانت

کارت کپچر USB 3.0 به HDMI با کیفیت 1080p فرانت

کارت کپچر پلاس HDMI2.0 به USB3.0 با کیفیت 4K فرانت

نحوه بازگشت کالا

به منظور ثبت درخواست بازگشت کالا، ابتدا از قسمت بالای سایت وارد پنل کاربری خود و سپس وارد بخش تاریخچه و جزئیات سفارش شوید، در روبروی هر سفارش دکمه جزئیات قرار دارد، بر روی آن کلیک کرده و سپس در پایین همین صفحه تیک کالای مورد نظر را زده و پس از نوشتن توضیحات کامل و علت بازگشت کالا در کادر مربوطه، بر روی دکمه تهیه رسید مجوز برگشت کالا کلیک نمایید.

همچنین شما میتوانید پس از تائید مجوز برگشت کالا توسط پشتیبانی فنی، در پنل کاربری خود و بخش کالاهای برگشتی من، از وضعیت کالای برگشتی خود اطلاع پیدا کنید.

مشتری میبایست حتما پیش از ثبت درخواست بازگشت کالا، شرایط این صفحه را بصورت کامل مطالعه نماید و پس از ثبت درخواست برگشت کالا، با شمـاره تلفن 28423790 – 021 داخلی 2 یا 4 (بخش ارسال و بازگشت کالا) تماس بگیرد تا هماهنگی و راهنمایی لازم جهت بازگشت کالا به ایشان داده شود.

نحوه محاسبه هزینه بازگشت کالا

1-در صورتیکه کالای خریداری شده دارای نقص فنی و یا کالا به اشتباه ارسال شده باشد، هزینه بازگشت و ارسال مجدد کالا، طبق تعرفه سایت (ارسال عادی – پست پیشتاز) با هماهنگی به عهده فروشگاه اینترنتـی آی سی سی کالا می باشد و مبلغ بیشتر از آن به عهده مشتری میباشد.

2-چنانچه کالای خریداری شده، بصورت رایگان از طرف فروشگاه آی سی سی کالا ارسال شده باشد، در صورت انصراف مشتری از خرید، هزینه ارسال طبق تعرفه سایت از مبلغ فاکتور کسر و مابقی به خریدار عودت داده خواهد شد.

3-چنانچه پیش از تماس با شرکت ارائه دهنده گارانتی محصول و قبل از هماهنگی با فروشگاه اینترنتـی آی سی سی کالا کالای خریداری شده، بازگشت داده شود، در صورت سالم بودن کالای خریداری شده و اشتباه در تشخیص و بازگشت بی مورد محصول هزینه بازگشت و ارسال مجدد کالا به صورت کامل بر عهده مشتری خواهد بود.

بررسی عیوب و مشکلات کالا توسط کارشناسان

کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتـی آی سی سی کالا ایـرادهای اعلام شده توسط مشتـری را بررسی کرده و نتیجه را در سریع ترین زمان ممکن به مشتری اعلام می کنند. در صورت خرابی محصول امکان بازگشت وجه و تعویض کالا به انتخاب مشتری وجود دارد.

 

خریدار میبایست قبل از اقدام به بازگشت کالا، با شماره تمـاس گارانتی دهنده محصول خریداری شده، تماس گرفته تا در صورت امکان کارشناسان فنی شرکت گارانتی دهنده، خریدار را راهنمایی و مشکل را برطرف نمایند.

خسـارت در هنگام حمل و نقل

فروشگـاه اینترنتـی آی سی سی کالا همواره نهایت تلاش خود را می کند تا کلیـه سفـارش ها در نهایت سلامت و بدون آسیب به دست مشتـریان خود در سراسر کشور برسد.

با توجه به بسته بنـدی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل کـالا به هر یک از شرکت های حمل و نقل معتبر و به انتخـاب خریدار و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبـد خرید و اطلاع رسانی از طریق سرویس پیـام کوتاه) به این معنی است که بروز هر گونه حـادثه در هنگـام حمل و تحویل بر عهده شـرکت حمل و نقل است و فروشگـاه اینترنتـی آی سی سی کالا تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش، اقدام به جبـران خسارت می نماید.

لطفـا به این نکتـه دقت داشته باشید که گارانتی شرکت های تولیـد کننده محصولات، به منظور اطمینـان مصرف کننده از سلامتی کالا در بازه زمانی مشخص ارائه می شود و جدا از 7 روز ضمانت بازگشت فروشگاه آی سی سی کالا می باشد.

کالاهایی که گارانتی آن ها کمتر از یک هفته میباشد (72 ساعت مهلت تست، سلامت فیزیکی کالا و …)، شامل 7 روز ضمانت بازگشت کالا نمیشوند.

در کلیه موارد، مشتری به هر طریقی که اقدام به بازگشت کالا نماید، هزینه بازگشت فقط طبق تعرفه سایت آی سی سی کالا (ارسال عادی – پست پیشتاز) محاسبه و مبلغ آن به مشتری بازگشت داده خواهد شد.

امکـان بازگشت وجه یا تعویض کالا، پیش از بررسی و کنترل توسط کارشناسان بخش فنی وجود ندارد.